top of page

Rabatalu jõulumaa ja jõulutaat Valdemar

Jõulutaat Valdemar on kõige ehedam jõulumees, keda iial nähtud on. 

Tema tööstaaž ulatutub varsti juba 10 aastasse, nii kodudes, firmapidudel, lasteadedas, koolides kui ka kaubanduskeskustes. 

Jõulutaat Valdemar räägib 4 keeles - eesti, vene, soome ja inglise. 

Detsembrikuus elab Jõulutaar Valdemar enamasti Rabatalu jõulumaal, kus päkapikkudega laste kirju loevad ja kinke pakivad. 

2020. aasta detsembrikuus on juba teist aastat Rabatalu jõulumaa kõikidele huvilistele taas avatud. 

17.12.2017 blogis jõulutaat Valdemar niimoodi:
Täitsa lõpp, mis juhtunud on. Ma olen oma päkapikkudes ikka väga pettunud. Tegelikult on neid mul abiks ainult kaks - Ats ja Jass - aga keda täna hommikul ei ole? Jah, nad on kadunud! Tavaliselt,  kui nad kadunud on, siis ma olen nad ALATI hommikuks Jõhvi Keldrist üles leidnud.  Aga täna mitte.  Ma tean küll mida te nüüd mõtlete.  Ärge muretsege, igal hommikul on meil kõik puhuvad. Ma ei teagi, mida nüüd teha.


Eks ainult kaks varianti on: oodata ja ehk tulevad ikka koju või ruttu vabatahtlikke otsida. Kusjuures vabatahtlikele on kehtestatud erinõuded. Ma loetlen siin kohal mõned:
- Peab oskama ronida mööda kortermaja vihmaveetoru üles, et luurata. Ehk siis hobi võiks olla alpinism või hästi sobivad ka endised päästeametnikud.
- Peab olema hea muukija. Moodsa aja lukkudest ei näe ju enam lukuaugust sisse.
- Peab teadma noorte slängi ja oskama seda vanainimese keeles mulle selgeks teha.

AKA03655.jpg

- Veel peab olema tagasihoidlik instagrami konto, et lastele mitte väga luuramisega silma jääda. Kusjuures on eraldi Päkapikkude instagrami koolitus, kus õpetatakse häštägide kasutamist ja lugemist.
- Üle keskmise karvakasv.
- Ma arvan, et te kõik teate, et ÜKS ja AINUS jõuluvana ei saa lihtsalt igale poole jõuda. Maailmas on sadu jõuluvanasid ja mina olen lihtsalt üks, kes on abis ja loob jõulumaagiat. Igal jõuluvanal on oma piirkonnad. Minu piirkond on Ida-Virumaa. Muidugi on meil siin ka abilisi, aga kujutage ette, mis higimullid meil otsa ees on. Loeme kirju, pakime, viime laiali ja nii otsast peale. Seega kindlasti peaks vabatahtlik tegelema ka fitnessiga.
- Võiks olla sama osav nagu MacGyver.
- Modelli välimusega, siis kui keegi näeb, siis vähemalt ei ehmata ära. Kes see ikka tahab koledat päkapikku näha? Pärast kaob veel usk päkapikkudesse...

Noh, nüüd te saate aru, miks mul on ainult 2 päkapikku ja kui raske see jõuluaeg on.
Sõbrad, kui te teate kedagi, kes vastab nendele tingimustele, siis andke mulle teada. Mul on Atsi ja Jassi väga vaja!
Vajutage ka SHARE,  sest äkki see postitus jõuab kellegini, kes oli eile Jõhvi Keldris ja nägi neid. Kuigi nad on väikesed, siis pidutsedes on nad suhteliselt lärmakad. Aaaa, kindlasti nad tegid eile mingisuguseid jõuluvananalju ka.

Aga olgu, ma lähen nüüd kingitusi pakkima ja sorteerima.
Hoian teid kursis!

Jõulutaat Valdemar.

Rabatalu jõulumaa (gruppidele ettetellimisel)

PS! 17.12.2023 toimub suur Rabatalu jõulumaa perepäev, kuhu on KÕIK oodatud!

Kas  sa tahad päriselt näha, kuidas jõuluvana elab? Milline on tema kodu? Millega päkapikud tegelevad? Kas jõulumemm on ka ja mis tema teeb? Soovid jõuluvanale isiklikult kirja üle anda ja luuletust lugeda? Kui sa vastad jah, jah ja veel kord jah, siis pead sa tulema Rabatalu jõulumaale! 

Jõuluvana, päkapikud ja see tuledemaagia on päriselt olemas! Tule näita seda ka oma pere pisematele! Sa pead lihtsalt tulema seda ise vaatama. Ja veel see teekond Rabatalusse... Kõrged-kõrged lumised kuused kahel pool teed, mis viivad Rabatalu õuele jõulutaadi juurde.

Ka lapsed vajavad aeg-ajalt täiesti teistsugust olemist. Paksude metsade vahel, kus mobiililevi on kehv, saab ühe vahva koosolemisega mõtted korraks koolitöödest ja linnakärast eemale. Võrratu võimalus hoida usku jõuluvanasse ja suurendada südames jõuluootuse tunnet.

Rabatalu jõulumaa perepäev on mõeldud just peredele ning lisaks on terve detsembrikuu avatud jõulumaa koolidele ja lasteaedadele grupikülastusteks. 

Rabatalu jõulumaa on mõeldud lasteaedade, algklasside ja 5.-6. klasside lastele ning peredele!

 

Mida jõulumaal teha saab?

Päev on võimalik sisustada järgmiste tegevustega vastavalt teie enda soovidele:

- Uudis! Alates 2023. aasta sügisest on Rabataluga liitunud 2 kameruni kääbuskitse Aadu ja Maali, 3 alpakat Kaisa, Juss ja Sass, 2 küülikut Juta ja Liisa, husky koer Mia, kassipoeg Kiki.

- Rabatalu lähedal matkarajal asuva metsloomade söötmiskohta külastamine, toit omal valikul kodunt kaasa, kartul, õun, porgand. Kõrvale põnevaid jutte metsloomadest!

- Lõkkel viinerite, kuuma kakao ja vahukommide küpsetamine.

- Atv taga järelveetava tuubiga lõbusõit lastele. Väga populaarne! Võimalik vaid lumega!

- Suur kiigepuu 11 kiiguga.

- Jõuluvana kontor, mis mahutab ca 60 inimest sisse ja kus on suur päkapikkude töökoda ning saame kõik koos valmistada vahvaid jõuluvidinaid lähedastele või jõuluvanale meisterdada jõulukaarte koos heade soovidega.

- Avatud jõuluvana postkast!

- Metsloomadest rajakaamera videote ja piltide vaatamine koos põnevate juttudega metsloomadest!

- Jõuluaardejaht Rabatalu õuealal!

- Peredega tulijatele on võimalik kütta ka saunu ja kümblustünni ning avada talvine jääauk.

- Vahvad mängud jõuluvanaga!


Kaua kestab?
Vastavalt valitud tegevustele jätkub tegevust 2-3 tunniks!

Jõulud on head tegemise aeg! Rabatalu jõulumees õpetab ka seda! Näiteks viiakse süüa metsloomadele, kellel on külmal talveajal eriti raske toitu metsast leida. Võimalik on meisterdada ka jõulukaart, mille jõuluvana saadab toredatele vanuritele Alutaguse hooldekodusse.

Kuigi lihtsuses peitub headus ja võlu, on meie õuel siiski ka palju põnevust ja elevust, mis lastele väga meeldib.

Kirjuta ja lepime kokku!
Hinnad sõltuvad grupi suurusest ja päeva pikkusest.
PS! Rabatalu jõulumaa on lahe koht ka detsembrikuus sündinud lastele sünnipäeva pidamiseks!

bottom of page